Maturitní Šaty

Recenze na moderní společenské šaty.


Jaké šaty nosit

Vytvořeno: 24.05.2011 | Napsala: Mika

Stejně jako se některé účesy nehodí k určitému tvaru obličeje, tak i některé typy šatů nesluší různě tvarovaným postavám. Omluvte mírně krkolomný začátek, ale pointu jsem snad vystihla přesně :-). Teď se již směle vrhneme na základní tipy a rady.

Začněme plnoštíhlou postavou, u které nastávají často komplikace, protože sehnat slušné šaty ve velikostech XXL je mnohdy nadlidský výkon. Ženám silnějších tvarů rozhodně nedoporučuji neforemní pytle, ale raději vyzkoušejte vypasované přiléhavé šaty. Je zde snaha o optické prodloužení postavy, jenž můžete podpořit vysokými podpatky. Šaty by měly být jednobarevné a jednoduché.

U postavy s malými prsy se snažte odvést veškerou pozornost od plochého hrudníku a to například prostřednictvím ozdobných mašliček, výrazných spon, atd. Tím, že se snažíte předek ukrýt, “musíte” odhalit záda a přenést pozornost úplně někam jinam.

Fotogalerie šatů

Pravým opakem výše uvedeného by se měly řídit ženy s bujným poprsím. Vybírejte tedy pouzdrové nebo korzetové šaty. Špatnou volbu nepředstavují ani modely s hlubokým výstřihem.

U širokých ramen si budeme opět hrát se základními pravidly optických iluzí. Vyberte si šaty, které mají úzká ramínka.